מעלון מדרגות לבית – תוספת קטנה, שינוי גדול

מעלון מדרגות – טכנולוגיה פשוטה ויעילה אשר משפרת משמעותית את בטחונו ועצמאותו של בעל המוגבלות, יש שיגידו אפילו מצילה חיים

אני עדיין זוכרת את היום, את הרגע בו שבה אלי נשימתי, זאת לאחר שלושה שבועות בהם נשמתי באופן חלקי, אם בכלל. זה היה היום בו הודיעו לנו כי אנו שבים הביתה, ובעלי משתחרר כבר בימים הקרובים מבית החולים.

אך לא חלפו יותר מכמה שעות, ודאגה חדשה הטרידה את נשימתי.

אנו מתגוררים בדירת קוטג’, בן למעלה מ-60 שנה. חדר השינה שלנו ממוקם בקומה העליונה, וכעת בעלי מרותק לכיסא גלגלים ומוגבל בתנועה. מה עושים? איך מתארגנים כל כך מהר? למי פונים? כל כך הרבה שאלות, ואין מבין מכריי אף אחד שאתו אפשר להתייעץ בעניין. שיתפתי את בתי בדאגותיי, והיא בנמרצות האופיינית לה, החלה להריץ חיפוש בגוגל, לאחר מספר דקות היא שבה אלי עם תמונות, ופרטים של חברות המציעות פתרונות לעלייה במדרגות.

בין המסכים ראיתי פנים מאירות ומחייכות של שני בחורים צעירים. אמרתי לבתי שאותם הייתי שמחה לפגוש. רשמנו את שם החברה ופרטי ההתקשרות “רמפה מעליות ונגישות”, היא לחצה עלי לקבל הצעות מחברות נוספות. בבוקר יצרנו קשר עם “רמפה נגישות” ועם שתי חברות נוספות. 

אחה”צ הגיע אלינו יהודה, הנציג של “רמפה מעליות ונגישות”. בחור אדיב, סבלני וחייכן. שאל לשלום בעלי, האזין ברוב קשב למגבלותיו הגופניות, תוך התעניינות אמיתית בשלומו. לאחר בדיקה מעמיקה של גרם המדרגות, קיבלנו הסבר מה הוא מציע כפתרון, אפילו מספר פתרונות אפשריים. אפשרות של מעלון – כסא על מסילה, או מעלון תלוי מהתקרה המתחבר ברצועות אל הכסא, ומרים את הכסא יחד עם היושב עליו. אך הפתרון עליו הוא המליץ לנו יותר מכל בגלל המבנה הישן וגרם המדרגות הצר, הוא לפרק את המעקה הקיים ולבנות קונסטרוקציה יפה שתותקן במרווח לאורך שלושת הקומות ועל בסיס זה,יעלה וירד משטח הרמה כאשר המתקן אינו בשימוש הוא מקופל ולא תופס מקום. כך ששאר בני הבית יכולים להשתמש במדרגות ללא הפרעה. את הפתרון הזה גם אני אהבתי. “ברמפה מעליות” הפנו אותי לראות התקנה של המתקן במספר מקומות, מאד התרשמתי הן מהרעיון והן מהביצוע הנקי היעיל והשקט. 

ביצעתי את ההזמנה כאשר מלווה אותי תחושה טובה מאד, ואני בטוחה  במקצועיות החברה ועובדיה. בשל הדחיפות והחזרה של בעלי הביתה, רועי, בעל החברה היה איתי בקשר הדוק, ועשה את המקסימום על מנת לזרז את תהליך הייצור. הייצור נעשה בהתאמה ספציפית לגרם המדרגות שלנו, ביום המיועד, הגיע צוות ההתקנה שעבד במדויק, במקצועיות ובאדיבות. ולמרות חששותיי הרבים, המתקן נראה אסתטי ויפה.

כל הצוות איתם נפגשנו במהלך הרכישה כולו, החל מהבעלים ועד לצוות ההתקנה, בעלי נכונות לעזור ומקצועיים מאד. לא נותר לי אלא להודות להם מכל הלב. הם פשוט הצילו אותנו, אין לי מילים לתאר זאת אחרת.

כתיבת תגובה