3 עזרים לנגישות מחוץ לבית

המודעות ההולכת וגדלה לצרכים הייחודיים של אנשים עם מוגבלויות והטכנולוגיות שלא מפסיקות להשתכלל מובילות לעוד ועוד מוצרים שמבטיחים נגישות מרבית בכל מקום, כולל מחוץ לבית. 3 עזרים שכדאי במיוחד להכיר הם מעלון זחליל, קלנועית מתקפלת ומערכות FM אישיות.

המודעות ההולכת וגדלה לצרכים הייחודיים של אנשים עם מוגבלויות והטכנולוגיות שלא מפסיקות להשתכלל מובילות לעוד ועוד מוצרים שמבטיחים נגישות מרבית בכל מקום, כולל מחוץ לבית. 3 עזרים שכדאי במיוחד להכיר הם מעלון זחליל, קלנועית מתקפלת ומערכות FM אישיות.

מעלון זחליל

אמנם ישנה כאמור עלייה משמעותית במודעות לחשיבות ההנגשה של מבנים, ובפרט מבני ציבור, כך שגם אנשים עם מוגבלויות יוכלו להיכנס אליהם בקלות ולהתנייד בתוכם בנוחות, אבל עדיין ישנם למרבה הצער לא מעט מבנים שהגישה אליהם היא באמצעות מדרגות בלבד.

בענף המעלונים לנכים למקרים אלה הפתרון הנכון הוא מעלון זחליל – מתקן יעיל להפליא שמבוסס על זחל (כמו זה שמאפשר לנגמ"שים, טנקים וכלים כבדים אחרים לנוע). אדם עם מוגבלות שמרתקת אותו לכיסא גלגלים יכול לחבר את הכיסא אל מעלון מסוג זה, בקלות ובמהירות, ובעזרתו לצלוח את המדרגות בלי שיהפכו למכשול בלתי עביר. הפעלת הזחלון מתבצעת באמצעות דחיפה קלה, כך שהוא מתאים לכולם. כמו כן ישנו סוג אחר של מעלוני זחליל שמיועד למי שמתנייד באמצעות כיסא גלגלים אבל יכול גם לקום ממנו לפרק זמן קצר, ובמקרים אלה הפעלת הזחלון נעשית בעזרת ידית ייעודית.

 עוד כדאי לדעת שמעלון זחליל מתקפל בקלות ונכנס לכל תא מטען סטנדרטי.

קלנועית מתקפלת

קלנועיות הן פתרון התניידות אופטימלי לאנשים עם מוגבלות שמקשה על התנועה שלהם. קלנועית מתקפלת היא פתרון פרקטי במיוחד, וכשבוחרים באופציה של קלנועית מתקפלת עם שלט מובטחת נוחות מרבית בכל פעם שמשתמשים במוצר.

הפרמטרים הרלוונטיים לבחירת קלנועיות מתקפלות הם המידות של כל דגם, רוחב הסיבוב המקסימלי, כושר הנשיאה המרבי, זווית העלייה המקסימלית האפשרית, איכות הצמיגים (מומלץ לא להתפשר על פחות מגומי מלא), טיב הסוללה, המשקל הכולל של הקלנועית, זמן הטעינה שלה, יעילות הבלמים, נוחות הישיבה ועוד מרכיב שחשוב לבדוק הוא האם הדגם מאושר להטסה.

את הקלנועיות המתקפלות ניתן כמובן להכניס לתא המטען. קיפול קל ואינטואיטיבי מהווה אף הוא יתרון של ממש.

מערכת FM אישית

מערכת FM אישית היא פתרון חדשני שנועד לסייע לאנשים עם לקות שמיעה ליהנות מהרצאות, הצגות ועוד אירועים דומים בלי שהלקות תהווה מגבלה. הטכנולוגיה המשוכללת שבבסיס המערכת מנטרלת רעשי רקע ורחשים שונים, וכתוצאה מכך מי שמשתמש בה יכול לשמוע באופן חד וברור את דבריהם של המרצים.

עוד כדאי לדעת שמערכות אלה ניתנות לכוונון על-ידי כל מי שמשתמש בהן, בהתאם למצב השמיעה. היכולת לקבוע אילו צלילים יודגשו והיחס האופטימלי של אותות לרעשים מאפשרים שמיעה מיטבית בכל מצב ולכל אדם – ומקסימום תועלת מההרצאה (או כאמור כל מפגש דומה אחר). ניתן להיעזר במערכת זו גם כשיושבים במסעדות הומות ורועשות, למשל, ועוד יתרון שלה הוא הממדים הצנועים שלה כך שהיא לא מסורבלת ולמעשה כמעט לא מורגשת – פרט לתרומה העצומה לאיכות השמע.

כתיבת תגובה